środa, 9 marca 2016

Z przymrużeniem oka?

O LGBTQ w oczach części społeczeństwa...

Będąc częścią najbardziej znienawidzonej grupy społecznej w Polsce jest się ciągle narażonym na ataki grup nieprzyjaznych. Jesteśmy ludźmi najgorszego sortu, nieklasyfikowanymi w żadnej kategorii... Oprócz tego, że większość z nas nie zgadza się z linią wyznaczoną przez rząd kukieł i marionetek, to jeszcze śmiemy być nieheteronormatywni. Bóg się na to nie zgadza. Grzeszymy... O matko!!! I to jak grzeszymy!!! Sodomia i Gomoria!!! Wierzysz w coś innego? Jesteś bluźniercą. Nie wierzysz? Jeszcze gorzej.

Raz twierdzą, że jesteśmy zezwierzęceni i nasza postawa jest przyrównywana do zwierząt, których świat jednak nie do końca jest rozumiany przez ludzi. Tu mamy sprzeczność, bo twierdzą też (błędnie), że zwierzęta nie przejawiają skłonności homoseksualnych, więc nawet jesteśmy gorsi. Może by się zdecydowali?

Jaki wielki uśmiech na mojej twarzy wywołuje słowo bardzo często używane przez polityków, czyli "światopogląd". To takie słowo-wytrych, zasłona dymna, hamulcowy wszelkich zmian. Zgodnie ze światopoglądem, jakiś nic nie znaczący człowiek nie podpisał Ustawy o uzgodnieniu płci. Zgodnie ze światopoglądem posłowie nie dopuścili do debaty nad jakimkolwiek projektem o związkach partnerskich. Zgodnie ze światopoglądem część posłów chciała zablokować wybór najlepszego pod słońcem Rzecznika Praw Obywatelskich. Zgodnie ze światopoglądem niektórych - gender jest złem, a kobiety wolno bić... Wymieniać dalej?

Ludzie!!! Ja nie jestem światopoglądem! 
Jestem człowiekiem i żądam przestrzegania moich praw!

Pamiętajcie też, że gejom i lesbijkom nikt nie zabrania ślubu. Jesteśmy przecież równi wobec prawa. Niestety, jest jedno "ale". Nie może to być osoba, którą kochasz. Przecież to tylko taki mały, nic nie znaczący szczegół, prawda?

Chyba część naszego społeczeństwa zatrzymała się w rozwoju, taki sobie ciemnogród...

A teraz czas na poprawę humoru - piosenka, w której się zakochałem, czyli Bovska i jej "Kaktus". <3 Muszę się do czegoś przyznać - "gwałcę" replay...

6 komentarzy:

 1. Sądzisz, że grzeszymy? Czyżby Bóg tworząc nas takimi pomylił się? Przecież Bóg się nie myli, więc nasze istnienie musi mieć na ziemni jakiś cel. To, że zwierzęta nie są homoseksualne jest wręcz nieprawdą. Internet to wielka baza danych, każdy może sprawdzić. Dlaczego "oni" nas nienawidzą? Bo muszą ciągle mieć jakiegoś wroga. Żydów w Polsce prawie nie ma, no to świetnymi wrogami okazują się być "pedały, lesby, lewacy" itp. To w ten sposób obecna partia rządząca utrzymuje swój elektorat w ciągłej erekcji. Inaczej nie będą mogli rządzić. Wkurza ich to, że od początku ludzkości byliśmy, jesteśmy i będziemy. Mogą nas nawet zabijać, ale wszystkich nie unicestwią. Powinniśmy się jednoczyć i walczyć o swoje prawa. Każdy na swoim poziomie, kto jak może powinien wspierać nasze środowisko. Kilka dni temu na siedziby Lambdy i KPH były napady. Wczoraj KPH poprosiła o pomoc finansową na zakup monitoringu biura. Potrzebne było 2500 zł. Przed chwilą sprawdzałem, aktualnie jest około 5000 i pieniądze nadal napływają. I tak właśnie trzeba działać. Nie trzeba dawać dużo, każdy może dać tyle na ile go stać. Podobnie w innych sytuacjach powinniśmy się wspierać, a wszelkie zniewagi obracać na swoją korzyść, jak pokazano to w filmie "Dumni i wściekli": https://www.youtube.com/watch?v=VhPovkLa0aw

  Więc bądźmy dumni i wściekli! Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Próbowałem pisać z perspektywy właśnie ciemnogrodu, więc przedstawiłem tutaj właśnie taki tok myślenia i rozumowania świata. Nawet w najmniejszym ułamku nie zgadzam się z takich postrzeganiem nas. Ja osobiście wierzę w Boga (jako wyższy byt) i wg mnie to On jedyny ma prawo oceniać moje postępowanie pod kątem moralnym. Jestem gejem, bo tego chciał i tyle :)

   Usuń
 2. Widzę, że mamy sporo wspólnego hehe. Myślę, że ci co nas nie lubią dostaną od życia w kość. Politykiem u władzy się bywa a nie jest na wieczność. Dzięki naszym Blogom ludziom tacy jak my możemy zdziałać cuda. Wierzę, że nam się uda :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dobrze powiedziane. Wielokrotnie pada wiele słów w kierunku osób o orientacji nieheteroseksualnej. Niestety jak wiele pada słów, tak wiele słów jest krzywdzących - najogólniej mówiąc niewłaściwych. Mnie również to bardzo przeszkadza, że ktoś nie patrzy na mnie jak osobę równą sobie, lecz umniejsza tylko dlatego, że pokochałem chłopaka. Ja nikogo nie zmuszam do kochania tej czy innej osoby, nie rozumiem, skąd u ludzi ten odwieczny wzór, że życie ma być takie, a nie inne. Przecież nic nie jest takie same w naszym życiu, a jednak wielu ludzi tego nie dostrzega, że jak wielu ludzi, tak wiele osobistości, które są słuszne i niekrzywdzące.

  OdpowiedzUsuń
 4. o, w tym teledysku pojawia się przystojny mężczyzna. Też muszę replay. A tak na serio, to melodia wpada w ucho. Nie znałem wcześniej. Niezłe. A tak poza tym to pozdrawiam. Masz kolejnego czytelnika ;) JMS

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj JMS :) cieszę się, że dzięki mnie poznałeś coś nowego. Pozdrawiam :)

   Usuń

Nie krępuj się - komentuj, sugeruj, zostaw po sobie ślad...